Webshop » Stripboeken beginnen met A » Asterix en Obelix serie » Asterix en Obelix deel 07 en Cleopatra

Asterix en Obelix deel 07 en Cleopatra

Facebook
Twitter

€ 3,50

Beschikbaar - Voorraad: 1

Asterix en Cleopatra. Koningin Cleopatra van Egypte laat zich sarren door de Romeinse heerser Julius Caesar. Hij beweert dat de Egyptenaren geen grote bouwwerken meer tot stand kunnen brengen. Dit laat de Egyptische koningin niet op zich zitten en wil dit bewijzen ook. Ze zal in 3 maanden tijd een luxueus paleis laten bouwen. Ze geeft Tekenis de Egyptische architect opdracht om dit paleis te bouwen. Om aan zijn opdracht te kunnen voldoen roept Tekenis de hulp in van Panoramix. Hij zoekt de druïde op in het dorp. En natuurlijk wil Panoramix helpen. Samen met Asterix en Obelix gaat hij op reis naar Egypte. Op een korte ontmoeting met de piraten na, bereikt het schip zonder enig voorval de haven van Alexandrië. Maar Tekenis heeft ook een tegenstander, namelijk Plurkis die ook architect is en er alles aan doet om het project niet te laten slagen. Dankzij de toverdrank van Panoramix verloopt de bouw voorspoedig, maar Plurkis probeert de boel te saboteren. Onze vrienden hebben ook nog tijd om een beetje sightseeing te doen. Zo bezoeken ze de Sfinx, een bezoek dat door de eeuwen heen niet onopgemerkt is gebleven. Iedere poging van Plurkis loopt op niets uit en uiteindelijk valt hij dan ook door de mand. Maar daarmee zijn de problemen nog niet over. Nu gaat ook Julius Caesar zich met de bouw bezighouden. Hij wil koste wat het kost de weddenschap winnen. Maar de persoonlijke tussen komst van Cleopatra redt de situatie. Het project slaagt en onze vrienden reizen tevreden terug naar huis. In dit album wordt voor het eerst het personage van Julius Caesar in de serie wat meer uitgediept. Hij kwam al vaker voor in de strip, maar nu veel meer deel uit van het verhaal. In latere verhalen zou hij nog vaker dicht op het verhaal staan. Het verhaal is trouwens geïnspireerd op de film Cleopatra die in 1963 werd uitgebracht met Elizabeth Taylor en Richard Burton in de hoofdrollen. Deze film kende een grote overschrijding van het budget en betekende bijna het bankroet van de filmmaatschappij. De opsomming op de kaft van het album van Asterix verwijst daarnaar. Wat niemand toen kon bevroeden is dat de toezegging van Asterix op het einde van het verhaal, namelijk dat Cleopatra altijd een beroep op hen kon doen, ook daadwerkelijk een keer zou gaan gebeuren.onderkant wat sleets.